Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Assos Hakkında Bilinmeyenler

Assos Hakkında Bilinmeyenler hakkında hazırlanan yazılarımız arasından sizlere örnek makale konumuz ile hizmet vererek en iyi şekilde hizmetlerimize devam edilmektedir. Antik Çağ’ın en önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Assos,  dünyaca ünlü antik kentlerdendir. Asos antik kenti muhteşem doğal güzellikleri yanında, gezilecek antik kentleri, anfi tiyatrosu, Athena tapınağı ve eşsiz manzarası ile de görülmeye değer ender yerlerden biridir. Günümüzde hem doğası, hem kültürel yapısı, hem tarihi dokusu hem de huzur veren otelleri ile tam bit tatil cenneti olan Assos,Çanakkale Ayvacık ilçesinde, Edremit Körfezi kıyısında yer alan antik kentlerdendir.

Assos Hakkında Bilinmeyenler

Assos Hakkında Bilinmeyenler

Assos, Edremit Körfezi ile Midilli Adası karşısında yer alan, Andezit Kayalıkları üzerinde bir volkanın eteğinde kurulmuş, Antik çağların en önemli yerleşim yerlerindendir. Bu antik şehirde gezilecek birçok antik kentler, ören ve Yunan mitolojisine konu olmuş efsanevi yerleri, eşsiz doğal güzellikler, Dorikyapılı Athena Tapınağı, Behram kale kenti, Assos Antik Kenti, agora, meclis, nekroloji, stora, nasibiymiş, Hüdavendigar Camii, Behram kale Köprüsü, Kadırga Koyu bulunmaktadır. Assos Edremit körfezinde yer alan en önemli limandır. Roma ve Hellenistik dönemde bu antik kent ve limanı, çağın en önemli ticaret ve kültür merkezlerinden biriydi.  Assos antik döneminden kalma iki agora, agora tapınağı, tiyatro, hamam ve lahitler günümüze kadar gelmiştir. Athena tapınağına ait kabartmalar İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde meraklıları için sergilenmektedir. Assos günümüzde bir tatil beldesi olarak görülse de, Ege’nin en huzurlu tatil beldesi içerisinde yer alan ve zamanında Aristo’nun felsefe okulu kurduğu Assos’ta, gezilip görülecek birçok tarihi yerler bulunmaktadır.

Assos taş duvarlı evleri ve otelleri ile ve mistik havası ile ünlü bir tatil beldesidir. Behramkale Köyü girişinden itibaren Assos‘un gizemli havası hissedilir her yerde. Köyün içinden çıkılan Assos antik kenti günümüzde müze haline getirilip, ziyarete açılmıştır. İzmir’den yaklaşık 2,5 saatte, İstanbul’dan ise 5 saatte özel araç ile ulaşılabilen Assos’a, otobüsle gelmek isteyenler için Ayvacık, Altınoluk veya Küçükkuyu‘ya ulaştıktan sonra sürekli çalışan Assos dolmuşlarıyla ulaşma kolaylığına sahip olurlar. Yaz aylarının bunaltmadığı iklimi ile her daim rahatlıkla gezilebilecek bir beldedir.  Marmara ikliminin hakim olduğu bu antik şehirde özellikle bahar ayları yağışlı geçmektedir.

Benzer Konular

Makale Nasıl Yazılır ?

Makale Nasıl Yazılır ?

Makale yazmak için doğru düşünmek ve kelimeleri iyi bilmek gereklidir. Birçok kelimenin de eş anlamlısını...

Makale Satışı

Makale Satışı

Makale özgünlüğünü arayanlara özel makalelerimiz bulunur. Sitemiz ile her zaman irtibata geçebilirsiniz. Kolay ve kısa...

Seo Uyumlu Makale Hizmetleri

Seo Uyumlu Makale Hizmetleri

Makale almak ve makale alırken düzgün bir şekilde almak herkesin isteğidir. Makale konusunda tecrübeli karomuz...

Canlı Radyo Nasıl Dinlenir ?

Canlı Radyo Nasıl Dinlenir ?

Radyolar hayatımıza girdiğinde haber almakta çok büyük adım atmıştık. Radyo artık günümüzde haber almanın yanında...

Ukrayna Üniversitesi

Ukrayna Üniversitesi

Yurtdışında eğitim almak isteyenler için bir tercih noktası olan Ukrayna, bünyesinde birçok üniversite bulundurmaktadır. Avrupa’...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Sukru Can dedi ki:

    Güzel gerçekten teşekkürler.

  2. zeynep dedi ki:

    küçükkuyu ve midilli harika görünüyor kısmetse gidicem inşallah. yazıda çok iyi anlatılmış.teşekkürler

  3. umran akyavaş dedi ki:

    Bu güzel anlatımdan sonra ASSOS a gitmemek olmaz. İlk fırsatta anlatılan yerleri görmek isterim.

Yukarı