Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Göl Zamanı Yerli Film Tanıtımı

Göl Zamanı, yönetmenliğini Cafer Özgül’ün yaptığı filmde başrolleri Emre Canpolat, Begüm Birgören, Cemil Büyükdöğerli ve Didem Balçın paylaşıyor. Filmin yönetmenliğini yapan Cafer Özgül aynı zamanda da filmin senaryosunu da yazdı. Film Montreal Film Festivali yanında İran Fajr Film Festivalinde de gösterildi. Film sadece dokuz kopya ile gösterime girmiş olmakla, yeterince izleyici sayısına ulaşamamış olmakla beraber oldukça özgün ve kaliteli bir yapım olarak sinemaseverlerin ilgi ve beğenisini toplamış bulunmakta. Film senaryo ve oyunculuğu kadar müzikleri ile de oldukça beğeni topladı. Müzisyen Yurdal Tokcan’ın düzenlemelerini yaptığı ve Dilek Türkan’ın muhteşem yorumu ile izleyicilerin tam notunu müzikleri ile de aldı. Filmin çekimleri Uşak, Safranbolu ve İstanbul’da yapıldı. Göl Zamanı zaman ve mekân kurgusunda seçilen şehirleri ile de izleyiciye çok güzel karelerle ve sinema şeridi ile izleyiciye aktarıyor.

Göl Zamanı Yerli Film Tanıtımı

Göl Zamanı Yerli Film Tanıtımı

Film Türk Sinemasında 1930’lu yılları konu alan çok az yapımdan biri.  Film 1930’lu yıllarda geçiyor. Atatürk devrimlerine halkın intiba sağlamasında yaşanan acemilikleri göz önüne seriyor.  Tıbbiyeden yeni mezun olmuş Refik ile Ahmet 19 yüzyıl romantikliği rüzgârı ile Anadolu’yu gezmeye karar verirler.  Bu gezi sırasında Ege’de bir kasabada eski ittihatçılardan Haşim Bey’in misafiri olurlar. Haşim Bey’in bir kızı vardır ve Haşim Bey’in kızı Elif insanlardan kaçan oldukça melankolik bir kızdır. Elif ile göl kenarında karşılaşan Refik ve Elif arasında bir aşk başlar.  Refik’in kafası bir dolu fikirle dolu ve karışıktır. Elif’i yüzüstü bırakır ve Avrupa’ya kaçar. Elif’e Refik kadar, Refik’in arkadaşı Ahmet de âşık olur. Ahmet tayinini kasabaya ister ve kasabada yaşamaya başlar.  Elif yıllarca Refik’i bekler. Elif Refik’i Ahmet ise Elif’i bekler. Aradan geçen yıllar da Refik Elif’in aşkının büyüklüğünü bir türlü fark edemez. Yolları çok sık kesişir, bu arada Refik de hayatında aradığı mutluluğu da başarıyı da bulamaz. Ahmet’in hastalığı dolayısı ile Refik kasabaya gider ve üçlü arasında büyük hesaplaşma başlar. Göl Zamanı, tüm bu hesaplaşmayı çok iyi bir sinema dili ile izleyicisi ile buluşturuyor. İki genç doktorun yaşamını konu eden filmde oyuncular tüm yaş dönemlerini kendileri canlandırıyorlar. Bu yüzden her dönem ve yaş için çeşitli saç ve makyaj teknikleri uygulanmış, başarılı ve inandırıcılığı yüksek sonuçlar elde edilmiş. Bir dönem filmi olması yanında aşk ve romantizm türünün aşk üçgeni ile en seçkin örneklerinden de biri olma başarısını sağlamış durumda.

Beyaz Perdede Yerli Film Göl Zamanı

Beyaz Perdede Yerli Film Göl Zamanı

Göl Zamanı izleyen seyirciden tam not almayı başardı. Film replikleri ile de sosyal medyada fenomen olmayı başardı. Oyuncular ile yapılan röportajlarda da oyuncuların özellikle dönem filminde rol almanın heyecanından ve memnuniyetinden bahsetmekte ve bu memnuniyet seyircide de karşılık bulmakta. Göl Zamanı full izle kalitesi ile de izlenebilir.27.Haziran’da vizyona giren film eleştirmenlerden de oldukça yüksek oy almış bulunmakta. Hem dönem filmi olmanın seçkinliği ki; sinema tarihimizde çok az işlenen 1930’ları oldukça başarılı bir sinema dili ile izleyici ile buluşturmakta. Dönem filmi başarısını aynı ölçüde aşk ve romantizm örgüsü ile de yakalıyor.  Film dönem filmi sevenleri de romantik film severleri de tatmin edecek bir senaryo ve oyunculuk ile göz dolduruyor. Göl Zamanı hd izle ile de sinema kalitesinde izlenebilir.  Göl Zamanı tüm zamanların en iyi filmi olmasa dahi, sinemaseverlere hoşça vakit geçirtmeyi vaat ediyor. 1930’ların Türkiyesine uzanmak isteyen sinemaseverler için çok iyi bir tercih olan film alanında da ender örneklerden biri olma özelliğini koruyor.

Benzer Konular

Kardeş Payı 24.Bölüm Bipsiz 720p izle

Kardeş Payı 24.Bölüm Bipsiz 720p izle

Merhaba arkadaşlar sizlere yeni sezon dizilerinden biri olarak bilinen ve Star TV’nin en iyi komedi...

Sinema Filmleri Makale Siparişleri

Sinema Filmleri Makale Siparişleri

Merhaba arkadaşlar sizler için hazırlamış olduğumuz konulardan bir tanesi olan Sinema Filmleri Makale Siparişlerini konumuz üzerinden...

Sinemada Film İzleme Keyfi

Sinemada Film İzleme Keyfi

Online film izleme siteleri aracılığı ile çizgi film, spor programı, belgesel, televizyon dizisi ve daha...

3d Film Keyfi

3d Film Keyfi

En kaliteli ve mükemmel filmleri HD kalitesinde bulabileceğiniz sitemizde aradığınız her türden filmi izleyebilir farkı...

Sağ Salim 2: Sil Baştan Yerli Film

Sağ Salim 2: Sil Baştan Yerli Film

Yerli film konusunda artık ülkemiz kendi idealleri dışında sinema sevenleri güldürebilen komediye önem verip değer...

Yukarı