Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Haccın Fazileti Ve Hikmeti

Müslümanların ahretini bu dünyada kurtarmak için en önemli dönüm noktaları olan ve bize farz olan hac görevini samimi ve yürekten gelen bir duygu ile yerine getirildiği zaman bütün Müslümanların arındığı ve Allah’ın katında mevki derecesi yükselir. Haccın fazileti ve hikmeti arasında gönülden yapılan hac görevini tamamlamak kalbi olgunlaştırır ve cenneti kazanmaya vesile olur. Haccın hikmetine ve faziletine nail olmak isteyen herkes haccını yapar.

Tabi bundan faydalanmak için hac görevlerine uygun olması gerekir. Peygamber Efendimize bir gün şöyle bir soru sorulmuştur: ‘’ Amellerin hangisi faziletlidir.’’  Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ‘Allah ve resulüne iman, sonra Allah yolunda cihad daha sonra deyince makbul olunan hac buyurmuştur. Haccın hikmetinden ve faziletinden daha fazla yararlanmak için maddi ve sağlıklı bir imkana sahip iseniz hac ve umreyi ardı ardına yapmak.

Bütün günahları temizler. Her insan doğasında ve yaratılışı gereği Allah’a olan kulluk görevini en belirgin bir şekilde hac ile yapması ve Yüce Mevla’ya karşı o’na olan kulluğunu ifade etmekte ve ona verilene şükretmek için verilen en güzel ibadettir. Allah’a hacda her şeyden herkesten uzak olarak sade ve sadece Allah’a yönelmek ona olan bağlılığı ifade etmek için sunulan çok güzel bir ibadettir. Haccın fazileti ve hikmetinin en büyük göstergesi dil, din, ırk, renk, mezhep, kültür, makam ve mevki olmadan bir arada bulunup aynı anda Allah’a secde etmek ne kadar büyük bir hikmettir bunun ile anlaşılıyor.

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

Sizlere HP Laserjet P1005 Toner-HP hakkında kısaca bilgi vermeden önce, toner kelimesinin anlamını söylemek isteriz....

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirlerden biraz bahsederek kendi hazırlamış olduğum bir...

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Ekranların sevilen dizisi ve bir zamanların reyting rekortmeni Ulan İstanbul dizisinde yayınlanan Yaren Karlos Yandı Bak...

Yukarı