Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Haccın Vücudunun Ve Edasının Şartları

Hac görevini yapmak her müslümana farz kılındığından bunların şartlarının bilmek gerekir. Haccın vücudunun ve edasının şartları hakkında size kısa bilgiler ile anlatmaya çalışayım. Her Müslüman ömründe bir defa dahi olsa imkânlar el verdiği sürece hac görevini yerine getirmelidir. Biz Müslümanlar daha doğrusu Türk milleti olarak hac dönemini kendimizce hep erteliyoruz. Aslında tam tersine genç yaşta gitmek oradaki görevleri eksiksiz yerine getirmek ve geldikten ve Mevla ömür verdiği sürece orada yaptığımız ibadetleri burada da devam ettirmektir.

Bir insana ne zaman hac görevini yerine getirmesi uygun olur. Birinci ve en önemli şart Müslüman olmak, ergenlik çağına girmek hac için yeterli maddi imkânlarının olması ve hacca gidip gelene kadar arkasında bıraktığı ailesinin kimseye muhtaç etmeyecek durumda bırakmak. Haccın vücudunun ve edasının şartlarını uygulamaktır. Genç yaşta imkânlar el vermediyse yaşlandığında da imkânlar var ama sağlıklı bir bedene sahip değilseniz kendi yerinize hac görevin yapmak üzere vekil tayin edebilir ve vekil gönderebilirsiniz.

Erkeklerde bu gibi şartlar yeterli fakat bayanlarda diyanet şart aramıyor ama özel hacca götüren firmalarda Arabistan şart koşuyor. Bayanın ailesinden eşi, kardeş, dayı, amca dede gibi nikâh düşmeyen biri ile gitmesi öngörülüyor. Haccın vücudunun ve edasının şartlarını beraber eda etmek mümkündür. Eğer ki vücut ile eda beraber olmaz ise hac sahi olmaz ve kadının yanında mahreminin olması gerekiyor.

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

Sizlere HP Laserjet P1005 Toner-HP hakkında kısaca bilgi vermeden önce, toner kelimesinin anlamını söylemek isteriz....

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirlerden biraz bahsederek kendi hazırlamış olduğum bir...

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Ekranların sevilen dizisi ve bir zamanların reyting rekortmeni Ulan İstanbul dizisinde yayınlanan Yaren Karlos Yandı Bak...

Yukarı