Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

İngilizce Site Açmak İsteyen Arkadaşlara Kazanç Yolları

Merhaba sevgili Makale yaz kazan ailesi bu gün sizlere bir Webmaster arkadaşımızın yazmış olduğu ve paylaşımında bir sakınca görmediğimiz İngilizce Site Açmak İsteyen Arkadaşlara Kazanç Yolları hakkındaki yazısını sitemizden yayınlıyoruz. Sizlerde İnternet siteleri açacak iseniz sektörü belirleyerek İngilizce bir site açarak güzel gelirler elde edebilirsiniz. Çünkü artık günümüz ülkesinde bir İngilizce site kadar bir gelir elde edilemiyor. Ne yazık ki ülkemizde sanal dünya dan para kazanmak gün geçtikçe zorlaşıyor ve kendinden emin olan kişiler mutlaka yabancı sektörler seçip yabancı siteler açarak gelirlerini abartısız bir şekilde 2’ye katlamaktadır. Bunun sebebi ise Google Adsense Politikasına göre ülkemizde bir reklam tık ortalama 0.5 iken İngilizce bir sitede bir tıklama 1 TL ile 3 TL arasında değişmektedir.

İngilizce Site Açmak İsteyen Arkadaşlara Kazanç Yolları

İngilizce Site Açmak İsteyen Arkadaşlara Kazanç Yolları

İNGİLİZCE SİTE AÇARKEN YURT DIŞI LOKASYONLU BİR HOSTİNG TERCİH ETMELİYİZ

Arkadaşlar İngilizce bir site açarken dikkat etmemiz gereken en büyük hususlardan biri yabancı lokasyonlu olmasıdır.Açıklamak gerekirse alacağınız hosting’in yabancı sunuculardan barınması sitenin işleyişi bakımından daha iyi olacaktır.Yurt dışı hosting’i Türkiyedeki hosting firmalarıda verebilmektedir.Hem sitenin hızlı açılması açısından hemde seo açısından yabancı lokasyonlu bir hosting almamız bu işin olmazsa olmazlarındandır.

UZUN VADELİ MASRAFI DÜŞÜK ÖZGÜN VE KÖKLÜ İNGİLİZCE SİTE SAHİBİ OLMAK

Çok düşük bütçelerle özgün bir İngilizce site sahibi olmak istiyorsak bunun için en ideal kategoriler oyun siteleri çizgi film siteleri ve ( her kategoride açılabilecek soru cevap siteleri )dir. Örneklendirelim hemen Türkiyede olan herhangi bir içeriği İngilizceye çeviriyoruz.Konu çok mesela ünlü sağlık soru cevap sitelerimizden birine giriyoruz domain ismi vermiyorum az cok belli bu tarz siteler:

6 aydır Anksiteye hastasıyım lustral kullaniyorum.anksiyete hastalığı geçicimidir.

Evet işte bize mükemmel bir başlık Google’de bu hastalığı yaşayanlar muhtemel olarak anksiyete hastalığı geçicimidir.6 aydır anksiyete tedavisi görüyorum diye aramalar yaparak sitemize ulaşacaklar.Düşünsenize bunun gibi bir çok soru İngilizceye çevirilince bizim bundan alabileceğimiz hit ve kazanc ne olur.Hangi konu başlığını açayım diye kafa yormanıza gerek bile yok. Şuan R10 webmaster sitesinde 100 kelimelik bir yabancı çeviri yaptırma 2 tl civarıdır.Sürekli yaptırmak kaydı ile daha ucuz fiyatlarada anlaşabilirsiniz. Ortalama bu gibi sorular en fazla cevabıyla beraber 50 kelime tutar. Buda 1 tl yapıyor.Günde sitemize 4 konu açtığımızı düşünürsek ayda 120 ingilizce özgün makale bize pazarlıksız 120 tl olarak gelmiş olacak biraz pazarlıkla 100 tl’ yede anlaşabilirsiniz. Kısacası ayda 100 tl harcayarak özgün önü açık ve tamamen Google Adsense ve Google içeriğine ters düşmeyen bir siteniz olmuş olacak. Akşam yattığınızda acaba sabah sitem Googleden silindimi diye bir düşünce kafanızı kemirmeyecek.

Çizgi film ve Oyun sitelerine gelelim onlar en masrafsızları Türkiyede oyun sitesi bulmak denizde kum gibi bir şey bu arkadaşlarımız hit sağlayabilmek adına neler yapıyor mesela aynı oyunları farklı isimlerle piyasaya sürüyor .Arkadaşlarımız internet kullanıcıları bu oyunu nasıl arar diye düşünerek isimlendiriyorlar.İşte hazinemiz burada bir sürü oyun ve bir sürü oyun ismi yine Türkçe-İngilizce çeviri yapan tercüman arkadaşlara gidiyoruz ve örneğin önceden belirlediğimiz 100 tane oyun ismi kaç kelime yapıyor 800 kelime dimi arkadaşlarımız 100 kelimeyi 2 tl ye yazıyor diyelim 16 tl veriyoruz 100 tane nurtopu gibi oyun başlığımız oluyor yani 100 konuya 16 tl’e gibi cüzi bir fiyata sahip olmuş oluyoruz.
Çizgi film siteleride bu mantıkta yapılabilir.Soru cevap tarzı siteler her kategoride yapılabilir örneğin bir araba forumunda açılan soruların başlıklarıyla kısa cevaplar eklenip çeviri yaptırılabilir.Bu alan tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olarak bir sürü yeni projelere sahip olabileceğiniz bir alandır.

BÜYÜK DÜŞÜNENLERE ÖZEL BÜYÜK PROJELERLE ÖZGÜN VE SABİT KAZANÇLI SİTELER ELDE ETMEK.

Büyük projeler yapmak için profosyonel adımlarla ilerleyeceğiz arkadaşlar WordPress tabanlı bir site yapacağız diyelim güzel bir tema yaptırıyoruz derli toplu ve başlıyoruz beğendiniz siteler illaki vardır hem kazanç hem konsept bakımından şimdi ben beğendiğim bir sitede şöyle bir konu gördüm;
Lezzetli bir tavuk ızgarası nasıl hazırlanır?
Okudum ve fikir sahibi oldum anladığım kadarıyla aynı konuyu ben kendim kaleme alarak 80 kelime daha az kelime sayısına düşürerek ve kendime özel ve özgün içerik ürettim.

Lezzetli bir tavuk ızgarası nasıl mı yapılır?
İşte size önerilerimiz.Öncelikle alacağınız tavuğun ızgaralık olmasına dikkat ediniz.Seçiminize göre derili yada derisiz alacağınız tavuğun sağlığınız açısından önermem gerekirse derisiz olanını alınız ve taze olmasına dikkat ediniz.Güzelce suyla temizledikten sonra kırmızı biber,kekik,yağ,salça ve tuz aşırıya kaçmayacak şekilde göz kararı ekleyerek iyice bu karışımları birbirlerine yedirin.Daha sonra tavuğumuzu hazırladığımız sos kabında iyice karıştırın.Daha önceden hazırladığımız mangal telimize tavuklarımızı yerleştirip pişiriniz.Eğer karışımı güzel ölçülerde tutturursanız ve baharat seviyorsanız parmaklarınızı yiyeceksiniz.

100 kelimelik bir makalenin tercüme edilmesi en fazla 2 tl dir. 100 kelime makale hazırlamak çok kısa sürecek bir iştir.Günde ortalama 100 kelimelik 4 makale yazsam ve bunu çevirsem ayda 120 makalem oluyor bunun bana maliyeti 240 tl dir.Sürekli çalışma ile 200 tl anlaşılabilir.Büyük proje dedik sabır ve masraf ister yinede budenli bir sitenin tuttuğunda bize getireceği kazanç bu maliyetlerin yanında devede kulak kalacaktır.En sevdiğiniz ve en beğendiğiniz sektördeki siteyi hedef alarak bu yolda ilerleyin.

MADEM ÖYLE OZAMAN ÖZGÜN MAKALE YAZDIRALIM DİYENLERDEN MİSİNİZ?

Bir makaleci bulduk ve bizim Kadın üzerine sitemiz var diyelim.Muhtemelen ona kadın sitesine gidecek makaleler yazman yeterli diyeceğiz yada belirlediğimiz alanlarda makale yazmasını isteyeceğiz.Güzel makale yazabilir ama internette aranan içeriğin başlığını tutturabilecekmi burası muamma oluyor.Buda yine boşa kürek çekmemizi sağlayacak bir durum oluyor.İstisnalar kaideyi bozmamakla beraber çoğu makaleci makalesini yazıp parasını almaya bakar ozaman biz bu durumda yinede İngilizce özgün makale yazdıracaksak Konu başlıklarını aramalara uygun olarak ayarlayıp arkadaşa vereceğiz oda bu başlıkla beraber bize İngilizce makale üretmelidir.

İNGİLİZCE SİTE AÇARKEN NİCHE Mİ YOKSA GENEL Mİ AÇMALIYIM ?

Ortalama 300-400 dolar gibi kazançlar sizi tatmin ederse niche kelimelere yönelebilirsiniz.Büyük kazançlar istiyorsanız uzun vadede genel içerikli site yapmak bence daha mantıklı olacaktır.Genel site açarken açılan konu başlıkları çok önemli örneğin araba siteniz var ben araba alanında bir kullanıcı olsam şöyle bir arama yapmam oldukca ideal gibi görünüyor dimi;
2010 model Opel Astra akü problemi aranılabilir bir içerik.Birde şöyle düşünün 2010 model Opel Astra fotoğrafları ikiside aranır ama ilk baştaki yazıdan özgün içerikle İngilizcede hit almamız daha kolay olur.Çünkü Opel Astra fotoğrafları diye alanında büyük siteler zaten konu açmıştır.Mantık bu şekilde işliyor.

İNGİLİZCE SİTE AÇARKEN HANGİ SEKTÖRLERE YÖNELECEĞİMİ NASIL BULABİLİRİM?
Çok basit insanoğlu heryerde aynı düşük oranda ülkesel farklılıklar gösterebilir tabiî ki niche seçerken türkiyede mesela 2014 yatak odasi modelleri aynı şekilde fark eden bir şey yok.İngilizcedede aynı tarzda siteler açabilirsiniz.Kafanızda kurduğunuz niche kelimeleri Google sayesinde aylık aranma hacimleri gibi bir çok istatistiğine yaklaşık olarak ulaşabilirsiniz.

AÇTIĞIMIZ İNGİLİZCE SİTEYE YAPMAMIZ VE YAPMAMIZ GEREKENLER NELERDİR?

Backlink çılgınlığından uzak durun ilk 1 ay hiç biryere sitenizi eklemeyin
İlk 1 ayda makalelerinizi tanıtım şeklinde yayınlayan sitelerden uzak durun.Daha sonra abartmadan kullanın.
Yazdığınız konular indexlenmeden sürekli konu ekleyerek konuların site içinde kaybolmasına imkan vermeyin.
Sitemap kesinlikle kullanın ve site haritanızı Googleye ekleyin.
Siteniz hitlenince Dolar hırsıyla siteye aşırı ve abartılı reklam koyarak Adsenseden banlanmayın.
Kazançlı sitelerinizden kimseye bahsetmeyin.

KOLAYI YADA BASİTİ SEÇİP HAREKETE GEÇİN !

Anlattığım konulardan size uygun yöntemi seçin ve uygulamaya geçin kararlı olun sürekli milletin kazançlarını takip etmekten,ne sitesi açsam diye aramaktan,ucuz yollara başvurmaktan,zamanı boşa harcamaktan kaçının bunlar size en önemli tavsiyelerim arkadaşlar düşünmeyi bırakıp harekete geçmelisiniz.Eğer anlattıklarımı detaylarda boğulmayarak güzelce uygularsanız kazanç elde edebilirsiniz sürekli bu işten kazanmak istiyorum diyorsanız . Emek ve bir miktar paranıza kıymalısınız karşılığı size geri dönecektir.

Basitten detaya girmeye çalıştım arkadaşlar hızlı yazdığım için bazı anlatım bozuklukları var idare edin artık bu konu hakkındaki sorulara bir cevapta ben yazmak istedim.

Emrah Genç

Benzer Konular

Kameralı Sohbet Sitesi Nasıl Çalışır

Kameralı Sohbet Sitesi Nasıl Çalışır

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek talepler doğrultusunda hazırlanan ve müşteri memnuniyetini baz alan showencam sitesi...

Müzik Tutkunlarının Bir Numaralı Tercihi

Müzik Tutkunlarının Bir Numaralı Tercihi

Bilindiği gibi, kablosuz bir şekilde ve tek yönlü elektromanyetik dalgalar yayan, etki alanındaki frekans boyutunun...

Samsung Galaxy S5’in Donanım Özellikleri

Samsung Galaxy S5’in Donanım Özellikleri

Samsung yine bekleneni yaptı ve Samsungun beğenilen mini modellerine bir yenisini ekledi ve Galaxy s5...

Samsung Galaxy S5 Mini Tanıtıldı

Samsung Galaxy S5 Mini Tanıtıldı

Evet, sonunda beklenen Galaxy s5 mini duyuruldu ve teknolojinin en gözde markası Samsung Galaxy s5...

Sosyal Medyanın Yararları Nelerdir

Sosyal Medyanın Yararları Nelerdir

Sosyal medya her geçen gün hayatımıza daha da fazla girmektedir. Sosyal medyanın yararları nelerdir bize...

Yukarı