Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Makale Yazarı Nalan Semiha Gülgeç

16 mart 1974 Ankara doğumluyum.Babamı küçük yaşlarda kaybettiğim için yıllardır annem ve bende 2 yaş küçük erkek kardeşimle yaşıyorum. İlkokulu Kütahya’da,  ortaokul ve liseyi  Ankara’da okudum.Annemin ısrarıyla çok küçük  yaşlarda kitap okumaya ve İngilizce ders almaya başladım bu yüzden düz liseye gittiğim halde edebiyat ve İngilizce derslerinde yaşıtlarımda hep bir adım önde olduğumu söyleyebilirim.Çok kitap okumak,  hem kendinizi doğru ifade etmenizde hem de insanlarla empati yapmanızda büyük fayda sağlıyor. Bunun hayatım boyunca çok faydasını gördüm. Küçük yaşlardan itibaren almış olduğum İngilizce derslerde, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne girmemi sağladı.  Yaklaşık 2 yıl kadar devam ettiğim üniversite eğitimime özel nedenlerle son vermek zorunda kaldım. Bundan sonra ise kozmetik serüvenim başladı. 13 Yıl kadar ithalatçı pek çok yabancı firmanın Türkiye genelinde satış danışmanlığını ve profesyonel makyözlüğünü üstlendim. Bu işime de bir süredir ara vermiş bulunuyorum.

Makale Yazarı Nalan Semiha Gülgeç

Makale Yazarı Nalan Semiha Gülgeç

En severek yaptığım şey film izlemek. Vakit bulursam günde 3 veya 4 film izlerim.Sinemanın da kitap okumak kadar eğitici ve ufku genişletici bir yanı var. Bilhassa dünya sineması resmen belki de varlığından bile haberdar olmadığımız kültürleri ayağımıza getiriyor. Bu açıdan sinemayı çok etkileyici buluyorum. Pek çok konuda bakış açımı tamamen değiştiren filmler izlediğimi söyleyebilirim. Çok küçük yaşlarda oluşan her türden kitap okuma tutkum, ilerleyen yaşımda yerini sadece psikoloji ve kişisel gelişim konulu kitaplar okumaya bıraktı. Ağırlıklı olarak bu tür kitaplar okumayı seviyorum.

Kendimden bahsederken hayvanlara olan tutkumdan bahsetmemek olmaz. Ağaç gerçekten yaşken eğilir. Bu ata sözünü çok önemsiyorum.Küçükken annemin alışverişten dönerken alıp eve getirdiği yavru kedi sayesinde bambaşka duygularla tanıştım:beklentisiz sevgi ve sorumluluk. Hayatımda evcil hayvansız geçen evre çok azdır. Tüm hayvanları çok sevmeme karşın nedense kedilere  karşı ayrı bir sempatim var. Hali hazırda yavruyken aldığım sarman bir oğlum var. Adı Paşa.

Makale yazarlığına gelince…Böyle bir işin varlığından bir arkadaşım sayesinde haberdar oldum. Yazarak ev bütçesine katkıda bulunduğunu söyledi. Makale yaz kazanla şansımı denemeye karar verdim. Ev bütçesine katkı sağlamak dışında bana manevi anlamda da getirileri olduğunu farkettim. Bu işe,  her ne kadar bilgisayar başında geçen uzun zamanlarımı nakite çevirme amaçlı girsem de daha önce boşken hissettiğim gereksiz kaygı ve kuruntulardan bir an içinde olsa kurtulduğumu hissettim. Keyif alarak yaptığınız bir işte başarısız olma şansı olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden buradayım.

Kategori: Yazar Ekibimiz

Benzer Konular

Makale Yazarı Zuhal Demir

Makale Yazarı Zuhal Demir

Merhaba ben Zuhal. 1997 yılında dünyaya geldim. İlköğrenim ve lise hayatımı İstanbul’da, doğduğum yerde, geçirdim....

Makale Yazarı Ümit Özsoy

Makale Yazarı Ümit Özsoy

Merhabalar ben Ümit 5 Kasım  1970 tarihinde Fatsa’da dünyaya geldim. ilk ve orta öğrenimimi Fatsa’da...

Makale Yazarı Fatma Atay

Makale Yazarı Fatma Atay

Merhaba; Ben Fatma Atay, 1989 İstanbul doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum aslen Kastamonu’luyum. Kalabalık bir ailede büyüdüm,...

Makale Yazarı Oya Erol

Makale Yazarı Oya Erol

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji ve Pedagoji mezunuyum. Özel eğitim kurumunda görev yapmaktayım. Çocukları çok seviyorum. Edebiyat...

Makale  Yazarı Bengü Özbey

Makale Yazarı Bengü Özbey

Bengü Özbey 7 ocak Bursa doğumluyum. Öğrenciyim. 3 yıldır yogayla uğraşıyorum fitness yapıyorum. Hayal gücümün...

Yukarı