Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Makale Yazarı Rabia Cevizaltı

12/04/1991 tarihinde İst/Gaziosmanpaşa’da doğdum. Aslen Konyalıyım.  İst/Yenibosna Kuleli İlköğretim Okulu’ndan mezun oldum. Lise öğrenimim ise İst/Arnavutköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü mezunuyum. 3 kardeşiz ve en büyükleri benim. Bekarım ve kendimi genç yaşımda yeterince geliştirmeye gayret gösterdiğimi düşünüyorum. İyi derecede bilgisayar kullanıyorum ve bilgisayar üzerine sertifikam var. Bunun dışında yaklaşık 12 yıldır şiir ve deneme yazıları yazıyorum. Eğer mümkün olursa yakın zamanda kitap haline getirmeyi, eserlerime can vermeyi düşünüyorum. Her konu üzerine yeterince vakıfım, araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi, bunları kaleme dökmeyi seven biriyim.

Makale Yazarı Rabia Cevizaltı

Makale Yazarı Rabia Cevizaltı

Benim için tüm hayat yazılarda, kimi zaman anlatılamayanı bile yazmak bir terapidir insana aslında. Bunlarla birlikte yüzmeyi, voleybolu, bilardoyu, bulmacaları ve en nihayetinde okumayı seviyorum. Okumak, okumak, okumak… Her şey okumakla başlar. İstanbul Esenyurt’ta ikamet ediyorum, ailemle yaşıyorum ve çalışıyorum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Aöf Sosyoloji Bölümü 2. Sınıfı okuyorum. Bu iş, yani yazmak benim için hem bir ihtiyaç, hemde bir terapi. Dediğim gibi yazmayı bile eğlenceli hale getirebiliyorum. Kendimi eleştirip sürekli deniyorum. Başarıyı yakalamak, gelişebilmek bu yollardan geçiyor biraz da. Bu işle de kendimi yeterince geliştirebileceğimi düşünüyorum. Ve aslında herkes günde yarım saat içinden geçenleri kaleme almalı diyorum. Hayat yeterince dolu ve karmaşık, yazmak ve okumaksa bambaşka bir dünya.

Kişisel Gelişim kitapları, Korku-Gerilim Romanları, Necip Fazıl Kısakürek, Ümit Yaşar Oğuzcan, Nazım Hikmet tavsiye edebileceğim şairler ve kitaplar arasında. Facebook ortamında Şairce Geceler adlı kendi sayfam bulunmakta, zaman zaman bazı yerel gazetelere ise makale ve şiirlerim yayınlanmıştır. Modern zamanda ise severek okuduğum şairler Ahmet Selçuk İlkan, Bedirhan Gökçe ve elbette Yusuf Hayaloğlu. Mekanı cennet olsun, onun şiirlerinden hayata ve şiir hayatıma dair çok fazla şey öğrendim. Müzik dinlemeyi, yolculuk yapmayı, yeni yerler ve müzikler keşfetmeyi, insanları dinlemeyi, neden yerine sonuca odaklanmayı ve her zaman başladığım işi başarıyla bitirmeyi severim. Azimle ve sebatla insanın üstesinden gelemeyeceği bir şey olduğuna inanmıyorum.  Elimden geldiğince yazılarımı paylaşmaya, aynı zamanda kendimi geliştirmeye devam edeceğim.

Kategori: Yazar Ekibimiz

Benzer Konular

Makale Yazarı Zuhal Demir

Makale Yazarı Zuhal Demir

Merhaba ben Zuhal. 1997 yılında dünyaya geldim. İlköğrenim ve lise hayatımı İstanbul’da, doğduğum yerde, geçirdim....

Makale Yazarı Ümit Özsoy

Makale Yazarı Ümit Özsoy

Merhabalar ben Ümit 5 Kasım  1970 tarihinde Fatsa’da dünyaya geldim. ilk ve orta öğrenimimi Fatsa’da...

Makale Yazarı Fatma Atay

Makale Yazarı Fatma Atay

Merhaba; Ben Fatma Atay, 1989 İstanbul doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum aslen Kastamonu’luyum. Kalabalık bir ailede büyüdüm,...

Makale Yazarı Oya Erol

Makale Yazarı Oya Erol

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji ve Pedagoji mezunuyum. Özel eğitim kurumunda görev yapmaktayım. Çocukları çok seviyorum. Edebiyat...

Makale  Yazarı Bengü Özbey

Makale Yazarı Bengü Özbey

Bengü Özbey 7 ocak Bursa doğumluyum. Öğrenciyim. 3 yıldır yogayla uğraşıyorum fitness yapıyorum. Hayal gücümün...

Yukarı