Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Makale Yazarı Selma Zarifoğlu

1986 yılının Ocak ayında, yazar-eğitmen anne ve babanın 2. kızı olarak, İstanbul’da dünyaya geldim. Anadolu Üniversirtesi Bankacılık ve Sigortcılık bölümünde okumuş olmama rağmen, mezun olduğum bölümle ilgili hiç çalışma fırsatım olmadı. Esasen fırsatım olmamasından öte, böyle bir tercihim de olmadı. Ben hep kültürel ve sanatsal ne varsa onlara eğilim gösterdim yaşamım boyunca. İlgimi çeken konular hep tarih oldu, farklı kültürler oldu, sanat oldu. Ve yazmak… Bu duruma sebep ararsam yazar bir ailede büyümüş olmamın şanslı payını görmezden gelemem elbette.

Makale Yazarı Selma Zarifoğlu

Makale Yazarı Selma Zarifoğlu

İş hayatımın önemli bir bölümü de, ilgilendiğim konulara paralel, kültürel ve sanatsal organizasyonlar alanında oldu. Kimi zaman hazırlanmış projeleri, kimi zaman yazımını da üstlendiğim projeleri hayata geçirme imkanı buldum. İnsanın keyif aldığı işi yapmasının, hele ki günümüz şartlarında ve ülkemiz standartlarında büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Bu şansa sahip olduğum için de her zaman şükrediyorum. İstanbul aşığı biri olarak “İstanbul’lu Proje” üst başlığında 5 ayrı proje hazırladım. Uygulamasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz proje en sevdiğim proje serisidir diyebilirim.

Makale Yazarımız Selma Zarifoğlu

Makale Yazarımız Selma Zarifoğlu

Her ay bir tanesi gerçekleştirilen sırasıyla şöyle: İstanbul’un Külliyeleri, İstanbul’un Hamamları, İstanbul’un Kapıları, İstanbul’un Kuleleri ve Zindanları, İstanbul’un Şiirleri. Her projede Bizans Dönemi‘nden günümüze kadar konularına göre İstanbul incelenmişti. Bunun dışında Keyf-i Kahve “Osmanlı’dan Günümüze Kahve Kültürü”, Çini Basamaklarından Zamana Yürüyüş Sempozyumu isimli projelerde de aktif rol aldım. İş hayatımdaki yoğun tempoya 2. kızımın doğumuyla ara verdim. Şu an dünyanın en zor mesleği olan annelik görevini icra ederken, doğamdan gelen yazma eylemine ise elbette ara vermeden devam ediyorum.

 

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

Makale Yazarı Zuhal Demir

Makale Yazarı Zuhal Demir

Merhaba ben Zuhal. 1997 yılında dünyaya geldim. İlköğrenim ve lise hayatımı İstanbul’da, doğduğum yerde, geçirdim....

Makale Yazarı Ümit Özsoy

Makale Yazarı Ümit Özsoy

Merhabalar ben Ümit 5 Kasım  1970 tarihinde Fatsa’da dünyaya geldim. ilk ve orta öğrenimimi Fatsa’da...

Makale Yazarı Fatma Atay

Makale Yazarı Fatma Atay

Merhaba; Ben Fatma Atay, 1989 İstanbul doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum aslen Kastamonu’luyum. Kalabalık bir ailede büyüdüm,...

Yukarı