Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Şeker Tadında Bayram Heyecanı

2014 Ramazan ayını sonlandırdık Allah hepimize bayramı huşu içinde geçirmeyi nasip eylesin inşallah müslüman aleminin 3 ayları recep,şaban ve ramazanın bitiminde kutladığımızı Ramazan (şeker) Bayramı . Bayram küslerin barıştığı ,büyüklerin ziyaret edildiği ,işten güçten uzak dinlenme zamanı . Bayramın birinci gününden itibaren 3 gün her anı dua ve hayır ,bereket, tatlı bir heyecan zamanı . Tüm dinlerde oruç ibadeti mevcut biz Müslümanlar içinde ramazan ayı sabah ezanı ile akşam ezanı arasında hiçbir şey yemeden ,içmeden geçirilen zaman dilimi .

Bizim için oldukça mübarek olan günlerin sonunda Allah bize bir bayram vermiş . Ne mutlu ne güzel bu günlerini ibadet içinde geçiren sahur yemekleri ,iftar yemekleri ,iftardan sonra teravi namazları eda eden Müslüman alemine . Ne mutlu bize emredilen dinimizin temellerine uyarak zamanını geçiren Müslümanlara. Allah’ın bize bahşettiği bayram bu yıl hicri 1435 yılının bayramı. İşte bitti ve Allah bayrama erişmeyi nasip eyledi ,ne mutlu ibadetlerinin sonunda bayrama erişenlere . Eksik yada fazla Allah tüm açılan ellerimizi boş çevirmesin.Bayramını şeker ,baklava eşliğinde eda etmeyi nasip eylesin . Çocuklarımızla aile büyüklerimizle inşallah. Bu vakti otelde yada başka türlü bir tatilde değerlendirmeyi düşünenler olabilir.Muhakkak zaman uzun 5 gün tatil günüyle ,günün geri gelmeyeceği ve çocuklarının da zamanı geldiğinde kendileri gibi genç olacağı anneleri ,babaları gibi bir gün olup yaşlanıp yollara bakacakları akıllarından hiç çıkmasın . Gün gelecek devran dönecek ve zamanlarını şimdilik bu şekilde Avrupai bir tarzda geçirenler sonunda kendileri de yaşlanacaklar ,çocuklarını bayram dahilinde görmek hevesi içine girecekler.

Zaman geri dönmüyor bu yanlışlıklarından bir an evvel genç nesil dönmeli ve bayramı gerçek bayram tadında geçirmeyi çocuklarına da öğretmeliler. Gidilen oteller her zaman yerinde illa ki bayramda gidilecek diye bir olgu yok bir hafta sonu artı bir günlük bir izinle tatillerini gene yapabilirler. Geçen zaman geri dönmüyor ve zaman kum gibi akıp geçiyor. Dinimizin temellerinde Türk örf ve adetleri içerisinde misafirlerimizle şeker tadında sohbetler geçirmeniz dileğiyle . Her gününüz bayram tadında geçsin .

Makaleyazkazan.ORG Ailesi Olarak Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını Kutlarız.

ÇİĞDEM ASRİ

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

Sizlere HP Laserjet P1005 Toner-HP hakkında kısaca bilgi vermeden önce, toner kelimesinin anlamını söylemek isteriz....

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirlerden biraz bahsederek kendi hazırlamış olduğum bir...

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Ekranların sevilen dizisi ve bir zamanların reyting rekortmeni Ulan İstanbul dizisinde yayınlanan Yaren Karlos Yandı Bak...

Yukarı