Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj; görselliği ve çekiciliği arttıran bir unsur olmakla birlikte bayanların vazgeçilmezidir. Göz makyajı ise makyajın temel unsurlarından birisidir. Bakışlar insana derinlik katar. Siyah göz makyajı ise bu derinliği taçlandırır .Peki siyah göz makyajı nasıl yapılır; Öncelikle tüm makyaj malzelerimizi siyah olarak seçmeliyiz. Göz farı, rimel ve göz kalemini siyah olarak seçtikten sonra ilk aşama olarak yüzümüzün zeminini hazırlmamız gerekmektedir.

Yüzümüze uygun fondöten ve pudra sürme işlemini gerçekleştirmeden önce kaşlarımıza da şekil vermeyi unutmamalıyız. Tüm bu işlemler bittikten sonra siyah göz makyajı nasıl yapılır kısmına geçebiliriz. Göz kapaklarınıza siyah göz farınızı eşit bir şekilde sürerek işleme başlıyorsunuz, derinliği daha da arttırmak adına göz kapaklarının bitimine daha yoğun bir şekilde sürebilirsiniz. Daha sonra siyah göz kalemiyle veya siyah eyeliner ile göz etrafına çerçeve yapıyorsunuz. Buğulu bir bakış elde etmek istiyorsanız aynı çerçeveyi alt kirpik diplerine de yapabilirsiniz.

Son olarak ise siyah rimeli üst kirpiklere bolca yedirmeniz gerekmektedir. Yoğun ve dolgun kirpikler her zaman dikkat çekici olmuştur. Siyah göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevapları kadar bu tekniğin düzgün bir şekilde uygulanması da önemlidir. Örneğin alt kirpiklere yatay sürülen rimel örümcek ağı görüntüsü verir ki bu da hiç hoş durmaz. Bu yüzden işlemleri ölçülü bir şekilde yapmak gerekmektedir. Tüm bu işlemleri ölçülü ve doğru bir şekilde yaptığınız takdirde adeta göz kamaştıracaksınız.

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

Fondöten Nasıl Temizlenir ?

Fondöten Nasıl Temizlenir ?

Fondöten nasıl temizlenir sorusundan önce Makyajın psikolojik olarak tatminliğinin yanında fiziksel olarak cildimize verdiği zararları...

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

Sizlere HP Laserjet P1005 Toner-HP hakkında kısaca bilgi vermeden önce, toner kelimesinin anlamını söylemek isteriz....

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirlerden biraz bahsederek kendi hazırlamış olduğum bir...

Yukarı