Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Sosyal Ağlarda Facebook’un Önemi

İletişim denince akla ilk gelen konuşmak olsa da, insanlar artık yazarak anlaşmakta ve günümüzde yazılı iletişim de etkin biçimde hayatlarımızda kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesindeki hız ile iletişim araçları da hızlı bir değişim göstermekte, çeşitlilik artmakta ve insanların hizmetine sunulmaktadır. Yine teknolojide ki hızlı gelişim insanların yazılı iletişim için farklı araçlar geliştirmesine, bu araçlarla sosyalleşmesine ve bu sosyalleşmeyi ağlar kurarak gerçekleştirmesine fırsat vermektedir.

Bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları kitleler, birbiri ile iletişim kurmak için “sosyal ağlar” olarak bildiğimiz araçları kullanmakta ve kullandığımız bu araçların önemi her geçen gün önemli ölçüde artmaktadır. En bilindik ve kullanımı diğer sosyal ağlara kıyasla çok daha fazla olduğu düşünülen Facebook sosyal ağların ve insanların artık olmazsa olmazı. Sosyal ağlarda Facebook’un önemi; insanların birbiri ile yazılı iletişim kurmasını sağlamak gibi görünse de;haber alma, haber verme, ticari yapılanma, organize olma gibi pek çok konuda da araç olarak kullanılmakta ve sosyal ağlarda Facebook’un önemi reddedilmez bir gerçek olarak kamuoyunca kabul görmektedir. Ücretsiz olarak insanların kullanımına sunulan Facebook 2004 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet vermekte ve bu hizmet sayesinde kullanıcılar;kişisel gelişmelerinden birbirini haberdar edebilirken, yine kendi istekleri ile oluşturdukları sosyal çevrelerinden anlık haberler alabilmektedirler. Bununla birlikte yine sosyal yaşam içinde ki gelişmelerden de bizzat haber almalarına fırsat veren Facebook, insanların güncel olay ve gelişmelerine istekleri doğrultusunda katılma şansı da vermekte. Sosyal ağlarda Facebook’un önemi konusu ciddiye alınan bir konu ve bu konuda yetkililer teknolojide ki hıza uygun biçimde yenilikler sunmakta ve güncellemelerini sürekli yapmaktalar. Bu sayede kullanıcılar çok daha hızlı gelişen bir hizmet almakta ve bunu sosyal yaşamlarına yansıtmaktadırlar.

Bu makale Makale Yazarı Sevgi Çetin tarafından yazılarak yayınlanmıştır.

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

İngilizce Site Açmak İsteyen Arkadaşlara Kazanç Yolları

İngilizce Site Açmak İsteyen Arkadaşlara Kazanç Yolları

Merhaba sevgili Makale yaz kazan ailesi bu gün sizlere bir Webmaster arkadaşımızın yazmış olduğu ve...

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

Sizlere HP Laserjet P1005 Toner-HP hakkında kısaca bilgi vermeden önce, toner kelimesinin anlamını söylemek isteriz....

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirlerden biraz bahsederek kendi hazırlamış olduğum bir...

Yukarı