Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Türkiye’deki Suriyeli Sayısı 700 Bine Yükseldi

Gündemi sarsacak haberler konusunda iddialı bir habercilik anlayışıyla gündem haberlerinin nabzını tutan ünlü haber sitelerinden bir tanesi  Türkiye’deki Suriyeli Sayısı 700 Bine Yükseldiğini açıkladı. Gündeme bomba gibi düşen bu haber ile ilgili devlet büyüklerimizden yanıt gelmezken ülkemizdeki işsiz sayısı artış göstermiştir. Suriye ‘ den gelen sığınmacı sayısı 214 binden 215 ‘e yükselirken, kamp dışında kalan Suriyeliler ile birlikte toplamda ülkemizde 700 bin Suriyeli yer alıyor. AFAD ‘ dan elde edilen bilgi doğrultusunda; Malatya, Mardin, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Maraş, Antep, Urfa, Hatay, Kilis illerinde konteyner ve çadır kentlerde Suriyeliler bulunuyor.

Türkiye'deki Suriyeli Sayısı 700 Bine Yükseldi

2011 yılında Nisan ayında içerisinde gerçekleşen Suriye’de olan karışıklıklar sebebi ile bugüne kadar ülkemize birçok Suriyeli vatandaş gelip yerleşmiştir. Başbakanlık AFAD tarafından 10 ilde kurulan kamplar ile yaklaşık 3 yıllık bir süredir. Suriye vatandaşlarının her türlü gereksinimlerini karşılanıyor ve onlara ülkece yardımcı oluyoruz. Hatay ilinde 15 bin civarı, Gaziantep ilinde 34 bin civarı, Kilis ilinde 37 bin civarı, Şanlıurfa ilinde 69 bin civarı, Maraş ilinde 15 bin civarı, Osmaniye ilinde 9 bin civarı, Adıyaman ilinde 10 bin civarı, Adana ilinde 11 bin civarı, Mardin ilinde 5 bin civarı, Malatya ilinde 7 bin civarı Suriyeli vatandaş bulunmakta.

Suriyeli Sayısı 700 Bine Yükseldi

Türkiye ‘ de toplam 215 bin civarı Suriyeli var. Ülkece doğum, ameliyat ve benzeri birçok gereksinimlerini karşılamaktayız. Hatta ülkemiz yaklaşık olarak 1,5 – 2 milyar civarı Suriyeli halk için masrafta bulunmuştur. Hiçbir şekilde yardımlarımızı ve desteklerimizi ülke olarak bırakmadık.

Benzer Konular

Bedelli Askerlikte E-Devlet Bilgi Sorgulama Sistemi

Bedelli Askerlikte E-Devlet Bilgi Sorgulama Sistemi

Çıkacak mı çıkmayacak mı tartışmaları sonunda, bedelli askerlik 13 Aralık 2014 tarihi itibari resmi gazetede...

Alaçam’da Trafik Kazası 1 Ölü 2 yaralı

Alaçam’da Trafik Kazası 1 Ölü 2 yaralı

Bu gün sabah saat 11 sularında meydana gelen trafik kazasıyla acıya karışan Samsun’a bağlı Alaçam’ın,...

19 Mayıs’ta Otomobil Takla Attı 4 Yaralı

19 Mayıs’ta Otomobil Takla Attı 4 Yaralı

Dört kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazası Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde meydana geldi. Bölgeden gelen bilgiye...

Samsun Sinop Yolunda Trafik Kazası

Samsun Sinop Yolunda Trafik Kazası

Habere konu olan trafik kazası gece 22 sularında Samsun-Sinop Karayolunda bulunan, Galericiler sitesi civarında yaşandı....

Samsun Otogarında Bomba Paniği

Samsun Otogarında Bomba Paniği

Makale yaz kazan yönetimi olarak sizlere bir son dakika haberi sunmak üzere Samsun Yusuf Ziya...

Yukarı