Seo Uyumlu Makale, Makale Siparişleri, Makale Yaz Kazan,

Umre Ve İhram Yasakları

Her Müslüman ömründe bir kez umreye gitmesi sünnettir ve Umrede ilk olarak ihram giyilir fakat Umrede ihram ve yasaklarına uymak gerekir. İhram giymek genelde erkekler için sıkıntı yaratır. Erkeklerin ihram kıyafetlerinde vücuda göre dikişli, örgülü veya dokunmuş ve şekilli elbise giymeleri umre yasaklarından biridir. Bu sebepten dolayı erkeklerin giyindikleri iki parçadan oluşan örtüye ‘’ihram’’ diye alışa gelmiş ve ‘’ihrama girmek’’ denilince bu iki parçadan oluşan örtüye bürünmek akla gelir.

Umre Ve İhram

Umre Ve İhram

İhrama giren bay veya bayan niyet edip umre vazifesine başlamıştır. Bu saatten sonra umrede ihramın ve yasaklarına uyması gerekir. Erkeklerin dikişsiz, örgülü kıyafetlerden uzak durup ihram örtüsü giyerek ayakları yalın bir şekilde ellerini ve ayaklarını örtmemeleri gerekir. Eğer ayaklarda dikişsiz bir terlik kullanırsa bu ihramı sıkıntıya sokmaz. Önemli olan üstünde dikiş bulunmayan bir şey örtmektir. Umreye girilince tırnak kesmek, tras olmak ve vücuttan herhangi bir yerinden tüy koparmakta umre de ihramın ve yasaklarının arasına girer.

Umre Ve İhram Yasakları

Umre Ve İhram Yasakları

Kolonya veya güzel kokulardan kaçınmak, dikkat çekici hal ve sözlerden kaçınmak gerekir ki o manevi havasını başka konulara çekmemek gerekir. İhram sırasında başkalarıyla tartışmak, kavga etmek, onları incitip kırmaktan kaçmak gerekir ve peygamber efendimiz bu konuda bize bir örnektir. İhram sırasında başkasının ektiği ot veya ağaçlardan hakkı ve emeği olmadan koparmamak, bunların hepsi yasaklar arasında yer alır. Bu yasaklara uyduğumuz takdirde umremiz sahi olur.

Benzer Konular

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Çocuklarınız okula yolladınız ev işlerini bitirdiniz ve artık sizlere arta kalan zamanı paraya çevirme vakti...

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Evinizde Yapabileceğiniz Ek İş İmkanları

Gün geçtikçe artan nüfus, kalkınma planları, politikalar, göçmenlik sorunları ve globalleşen dünya beraberinde yeni ekonomik...

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

HP Laserjet P1005 Toner-HP P1005 Toner

Sizlere HP Laserjet P1005 Toner-HP hakkında kısaca bilgi vermeden önce, toner kelimesinin anlamını söylemek isteriz....

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirler

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Saygı ile ilgili Akrostiş Şiirlerden biraz bahsederek kendi hazırlamış olduğum bir...

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Yaren Karlos Yandı Bak Buralar Şarkı Sözleri

Ekranların sevilen dizisi ve bir zamanların reyting rekortmeni Ulan İstanbul dizisinde yayınlanan Yaren Karlos Yandı Bak...

Yukarı